بدون ویزا سفر کنید، قاره ی اروپا

بدون ویزا سفر کنید، قاره ی اروپا

اگر تصمیم گرفته اید به یکی از کشورهای دنیا سفر کنید باید بدانید لازم است که حتماً یک گذرنامه دارای اعتبار داشته باشید. بایستی بدانید که گذرنامه تنها مدرک مورد نیاز برای سفرهای خارجی نیست و شما برای رفتن به بسیاری از کشورها ویزا یا روادید نیز احتیاج خواهید داشت.حال در این مابین بعضی کشورها بسته به روابط سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و ... قراردادهایی را با هم تنظیم میکنند که این امکان را فراهم می آود که ساکنان آن کشورها بتوانند بدون نیاز به ویزا به کشور مقابل سفر کنند و این امر به معنای این است که دارندگان گذرنامه ی معتبر در هر کشوری میتوانند بدون داشتن ویزا به کشور دیگری وارد شده و مدتی در آن کشور اقامت داشته باشند.

این مهم شامل کشور ایران هم می باشد که افراد دارای گذرنامه ی صادر شده میتوانند بدون ویزا به کشورهای مختلف سفر کنند. پس اگر شما فردی هستید که گذزنامه ای با حداقل اعتبار ۷ ماهه دارید میتوانید به خواندن این مطلب به راحتی و بدون نیاز به ویزا در سراسر دنیا سفر کنید.

در این مقاله سعی داریم شما را با این کشورها در قاره ی اروپا آشنا کنیم تا براحتی بتوانید انتخابی از روی آگاهی داشته باشید.

 

قاره ی اروپا

اروپا به دلیل قرار گیری در منطقه معتدل شمالی کره زمین به قاره ی سبز شهرت یافته است و سالانه تعداد زیادی از مردم دنیا به این قاره سفر میکنند. قابل توجه است که میتوانید بدون ویزا به بعضی از کشورهای این قاره وارد شده و خاطرات بی نظیری را برای خودتان رقم بزنید.

 

۱- ترکیه

این کشور با نام رسمی و شناخته شده جمهوری ترکیه، به دلیل موقعیت جغرافیایی خود و قرارگیری در  قاره اسیا و اروپا به عنوان یک کشور اوراسیایی شناخته شده است.شما میتوانید در ترکیه از مناظر طبیعی زیبا مانند پاموک کاله یا پاموک قلعه (که در زبان ترکی به معنی قصرپنبه ای می باشد)، دهکده توریستی اولودنیز(بهشت پاراگلایدر)، ساحل پاتارا( طولانی ترین ساحل شنی مدیترانه )و ... در کنار جاذبه های تاریخی همچون آمفی تئاتر آسپندوس، کتابخانه سلسوس، مساجد تاریخی آبی، ایاصوفیه و ... تجربه های دیدنی بی نظیری داشته باشید. شایان ذکر است چشیدن غذا های این کشور در رستوران های رنگارنگ از دیگر جذابیت هایی است که قادر است رنگ تازه ای به سفر شما ببخشد.

 

۲- گرجستان

کشوری اوراسیایی و توریستی در بین دریای سیاه و دریای خزر. در سفر به گرجستان می توانید در شهرهای زوگدیدی، باتومی، سیغناغی، کوتایسی، بورجومی، تفلیس، سوخومی و... گشت و گذاری متفاوت را در تجربیات خود ثبت کنید. از لیست جاذبه هایی گردشگری این کشور می توان به کلیسای صخره ای، باغ گیاه شناسی باتومی، حمام های سولفور، شهر سنگی اوپلیستیخه و … اشاره نمود.