بدون ویزا سفر کنید، قاره ی آسیا

بدون ویزا سفر کنید، قاره ی آسیا

اگر تصمیم گرفته اید به یکی از کشورهای دنیا سفر کنید باید بدانید لازم است که حتماً یک گذرنامه دارای اعتبار داشته باشید. بایستی بدانید که گذرنامه تنها مدرک مورد نیاز برای سفرهای خارجی نیست و شما برای رفتن به بسیاری از کشورها ویزا یا روادید نیز احتیاج خواهید داشت.حال در این مابین بعضی کشورها بسته به روابط سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و ... قراردادهایی را با هم تنظیم میکنند که این امکان را فراهم می آود که ساکنان آن کشورها بتوانند بدون نیاز به ویزا به کشور مقابل سفر کنند و این امر به معنای این است که دارندگان گذرنامه ی معتبر در هر کشوری میتوانند بدون داشتن ویزا به کشور دیگری وارد شده و مدتی در آن کشور اقامت داشته باشند.

این مهم شامل کشور ایران هم می باشد که افراد دارای گذرنامه ی صادر شده میتوانند بدون ویزا به کشورهای مختلف سفر کنند. پس اگر شما فردی هستید که گذزنامه ای با حداقل اعتبار 7 ماهه دارید میتوانید به خواندن این مطلب به راحتی و بدون نیاز به ویزا در سراسر دنیا سفر کنید.

در این مقاله سعی داریم شما را با این کشورها در قاره ی آسیا آشنا کنیم تا براحتی بتوانید انتخابی از روی آگاهی داشته باشید.

قاره آسیا

اگرقصد سفر در قاره ی خودتان را دارید، میتوانید با انتخاب یکی از کشورهای زیر بدون ویزا این کار را انجام دهید.

۱- کردستان عراق

کردستان در بخش شمالی کشور عراق یک منطقه ی خودمختار است که از شمال به ترکیه و از غرب به سوریه و از شرق به ایران محدود است. مرکز این کشور  شهر اربیل میباشد و بیشترین جاذبه ها را در خود دل خود گنجانده است. ارگ تاریخی اربیل، پارک آبی، طبیعت شقلاوه، مناره مظفریه، موزه منسوجات کردی، بازار قیصری، پارک شهید سامی عبدالرحمن از مکان هایی هستند که جزئی از جاذبه های گردشگری این شهر بحساب می آیند.

 

 

۲- مالدیو

مجمع الجزایر مالدیو کشوری است که به صورت جزیره ای در جنوب غربی اقیانوس هند واقع است و نام پایتخت آن ماله است. مرداب های صاف و زلال و درختان نارگیل، سواحل زیبای مرجانی با ماهی های رنگارنگ و رقصان، تجربه ای بی نظیر را برایتان به همراه خواهد داشت. از جاذبه های طبیعی که بگذریم شما میتوانید در این کشور مکان هایی همچون موزه ملی، ساختمان مولی آگه و مسجد جامع ماله را نیز در لیست جاذه های گردشگری این کشور قرار دهید.

بایستی بدانید برای ورود به مالدیو یک ویزا در مرز این کشور برای شما صادر می شود و به شما 30 روز اجازه اقامت در این کشور داده می شود و بعد از این زمان مشخص شده باید کشور مالدیو را ترک کنید.

 

 

۳- مالزی

کشوری در جنوب شرقی آسیا که پایتخت آن کوالا لامپور می باشد. مالزی یکی از مهم ترین و بزرگ ترین اماکن قواصی در دنیا به دلیل وجود سواحل زیبا و متنوعی که دارد به حساب می آید. طبیعت چشم نواز و استوایی مالزی همچون تامان نگارا (جنگل ملی مالزی ) که از قدیمی‌ترین جنگل های جهان است، خاطرات بی نظیری را برایتان رقم میزند. دراین کشور می توانید از ساراواک که بعلت داشتن آبهای شفاف و گوناگونی ماهی‌ها مشهور است نیز دیدن بفرمایید. برج‌های دوقلوی پتروناس که در حال حاضر عنوان بلندترین برجهای جهان را به خود اختصاص داده اند نیز یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این کشور به حساب می آیند.

بلندترین مجسمه ی ایستاده دنیا (مجسمه ی ایستاده ی بودا در باتو کیو) ، بزرگترین باغ پرنده‌های روباز در دنیا (پارک پرنده‌ها در کوالالامپور)، بازارهای متعدد، مراکز خرید بزرگ، سواحل شرقی شبه جزیره مرکزی مالزی و ارتفاعات گنتینگ از دیگر مناطق دیدنی مالزی هستند که سالانه توریست ها و گردشگران زیادی را راهی این کشور میکنند.

بایستی بدانید بعد از ورود به این کشور تنها 14 روز اجازه اقامت دارید و بعد از این زمان مشخص شده باید کشور مالزی را ترک کنید.

 

 

4- ارمنستان

کشوری هم مرز با ایران، که به تازگی بازدید از آن بدون نیاز به ویزا ممکن شده است. کلیسای گغارت، شهر مذهبی اجمیازین، معبد گارنی، طبیعت کم نظیر شهر جرموک، شهر سوان، ، دره گلها و…. از جمله جاذبه های گردشگری این کشور است که میتوان به آنها اشاره کرد. علاوه بر این جاذبه های رنگارنگ، جریان گشت و گذار در شب و لذت بردن از جلوه های فرهنگی این کشور از دیگر دیدنی های آن به شمار می روند. شایان ذکر است که این کشور از نظر سیاسی جزئی از قاره ی اروپا به حساب می آید.

بایستی بدانید برای ورود به ارمنستان ویزا در مرز همین کشور برای شما صادر میشود و مدت زمان این ویزا بعد از ورود به این کشور 120 روز می باشد.