حادثه برای پرواز قشم‌ایر در فرودگاه مشهد

حادثه برای پرواز قشم‌ایر در فرودگاه مشهد

بال هواپیما در هنگام فرود آتش گرفت و به‌ زمین خورد

جامعه > حوادث - ایرنا نوشت: مدیرکل فرودگاه شهید هاشمی‌ نژاد مشهد گفت: هواپیمای فوکر 100 شرکت قشم ایر هنگام فرود در باند فرودگاه مشهد به دلیل باز نشدن چرخ ها دچار سانحه شد.

محمد باقر قاسم زاده افزود: این هواپیما که از تهران عازم مشهد بود دقایقی قبل به دلیل باز نشدن چرخ ‌های هواپیما از باند فرودگاه خارج شد.

وی اظهار کرد: مسافران و کادر پروازی این هواپیما ١٠٤ نفر بود و به دلیل مهارت خلبان در کنترل هواپیما به هیچیک از آنان آسیبی نرسید. باند فرودگاه هم اکنون باز است و مسافران هواپیمای مزبور نیز داخل پایانه فرودگاه هستند.

باند فرودگاه هاشمی نژاد گشایش یافت

نقص فنی در هواپیمای قشم ایر و فرود اضطراری آن که باعث بسته شدن باند فروشگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد شد، اکنون برطرف شده و باند فرودگاه هم گشایش یافته است.

فرودگاه هاشمی نژاد مشهد که به دلیل فرود اضطراری هواپیمای مسافری فوکر ۱۰۰ قشم ایر بسته شده بود، هم اکنون باز شده است.

نقص فنی در چرخ هواپیمای قشم ایر و فرود اضطراری در مشهد باعث بسته شدن باند فرودگاه هاشمی نژاد شد. شاهدان عینی از آتش گرفتن چرخ هواپیما و خاموش کردن آن توسط ماموران آتش نشانی و خدمات ایمنی فرودگاه خبر دادند.

محمدباقر قاسم زاده مدیرکل فرودگاه هاشمی نژاد مشهد در این رابطه در گفتگو با رسانه‌ها گفت: هواپیمای قشم ایر پس از فرود از باند خارح شده ولی خوشبختانه به 104 مسافر و کرو پروازی آسیبی وارد نشده است.

وی افزود: به هواپیما خسارت جزئی وارد شده که اقدامات لازم بعدی در دستور کار است.

اطلاعات تکمیلی حاکی است، باز نشدن چرخ عقب سمت چپ یک فروند هواپیمای فوکر100 هواپیمایی قشم، پرواز تهران-مشهد را دچار سانحه کرد.هواپیما بدون چرخ در مشهد فرود آمده اما از باند خارج شد.

جعفرزاده، مدیر روابط عمومی هواپیمایی کشوری هم بیان اینکه هواپیما در زمان فرود دچار نقص فنی شده است، گفت: خوشبختانه اتفاقی برای مسافران نیفتاده است و گزارشهای اولیه دریافتی از قشم ایر حاکی است، این شرکت در تلاش است، مسافران بعدی این هواپیما را با هواپیمای جایگزین بفرستد.