جاذبه‌های توریستی برتر چین

جاذبه‌های توریستی برتر چین

چین با قلمروی گسترده و تاریخ بلندبالایی که دارد موارد زیادی برای دیدن و سیاحت کردن در خود دارد.10 جاذبه‌ی برتر چین و یا 10 مکانی که باید در این کشور ببینید به شما معرفی می‌شود. در این مقاله 10 تا از مهم ترین مکان های توریستی را به شما معرفی می کنیم .

-1 دیوار بزرگ چین

به نظر بیش‌تر مسافران، «اگر کسی از دیوار بزرگ چین بالا نرود، اصلا انگار در چین نبوده است»
یکی از سمبل‌های مجسمه‌ای چین یعنی دیوار بزرگ چین، طویل‌ترین دیوار جهان است که درواقع شاهکار بزرگ و بسیار تاثیرگذار معماری دفاعی عهد باستان می‌باشد. مسیر پر پیچ و تاب آن در کوه‌های پرشیب و این دیار ناهموار منظره‌ی بسیار جالبی را در بر می‌گیرد. این جاذبه‌ی توریستی واقعا لیاقت قرار گرفتن در میان «عجایب هفت‌گانه‌ی جهان» و ثبت در «مکان‌های تاریخی جهان در چین» در یونسکو را دارد.
این دیوار از جبهه‌ی غربی چین تا سواحل شرقی را در بر گرفته و طول آن بالغ بر حدود 5 هزار کیلومتر (3،100 مایل) می‌شود اما یکپارچه‌ترین قسمت‌های آن که البته حفاظت خوبی از آن شده باشد نزدیک به شهر پکن می‌باشد. بله، این همان همان دیوار بزرگ چین است که مردم از آن حرف می‌زنند

-2لشگر سفالین در شی‌آن

لشگر سفالین بیش از دو هزار سال در زیر زمین مدفون بوده‌اند. اما در سال 1974 کشاورزان در حالی که مشغول به کندن چاه بودند یکی از بزرگ‌ترین مکان‌های باستان‌شناسی جهان را کشف کردند. این مجسمه‌ها درسال 1987 به میراث فرهنگی جهانی تبدیل شدند.
این مجسمه‌ها بسیار جالب توجه هستند چرا که صدها مدل با جزییات دقیق و با سایز سربازان زنده درواقع نشان دهنده‌ی سپاهی است که بر تمام سپاهیان در دوره‌ی دولت‌های جنگنده (475 تا 221 قبل از میلاد) پیروز شده است و درواقع فاکتور تعیین کننده‌‌ای در به‌ وجود آمدن یک چین متحد می‌باشد. این جاذبه‌ی توریستی سوالات جالبی را در خصوص این‌ که چرا این مجسمه‌ها ساخته شده‌اند به‌وجود می آورد که وقتی به‌صورت چهره‌به‌چهره با سربازان دوران کهن روبرو می‌شوید در انتظار توجه و تفکر شما می‌ماند.

-3شهر ممنوعه در پکن

نام آن زمانی «شهر قصر» بود که ورود مردم عادی به آن ممنوع بود. این بنا با بیش از 8 هزار اتاق، سقف‌هایی از طلا، طراحی‌ای شگت‌انگیز و رنگ‌آمیزی‌های زرد و قرمز، درواقع نمای عجیب و غریب از معماری باستانی چین است.
شهر ممنوعه به مدت 560 سال تا سال 1911 کاخ سلطنتی سلسله‌های مینگ و گینگ بود. این بنا که یک میراث فرهنگی جهانی است و امروزه در میان چینی‌ها به «موزه‌ی کاخ» معروف است درواقع گنجینه‌ای از یادگارها و آثار تاریخی و فرهنگی چین محسوب می‌شود.
این بنا به‌عنوان یکی از پنج کاخ مهم دنیا شناخته شده و درکنار کاخ ورسای در فرانسه، کاخ باکینگهام در انگلستان، کاخ سفید در آمریکا و کاخ کرملین در روسیه قرار می‌گیرد

-4 رودخانه‌ی لی در گویلین

منظره‌ی سنگ آهکی در کنار رودخانه‌ی لی قلب هنرمندان را به تسخیر خود درآورده است. نسل‌های متمادی از نقاشان و شاعران چینی از زیبایی طبیعت این منطقه الهام گرفته‌اند و با استفاده از قلم‌موها و خودکارهای‌شان این مناظر طبیعی حیرت‌انگیز را به تصویر کشیده‌اند.
این منطقه امروزه یک مقصد محبوب برای عکاسی می‌باشد. زمانی که مسافران چینی به‌دنبال مکانی هستند که زیبایی طبیعی داشته باشد به اولین جایی که فکر می‌کنند رودخانه‌ی لی و یانگشو است.
آن بخش طولانی 83 کیلومتری این رودخانه که میان گویلین و یانگشو و واقع شده است زیباترین قسمت آن را تشکیل می‌دهد. منظره‌ی رودخانه با تپه‌های مواج، صخره‌های پرشیب و زمین‌های کشاورزی تزیین شده و با درختچه‌های بامبو پوشیده شده است.
مجله‌ی آمریکایی نشنال جیوگرافی ، این رودخانه‌ را در لیست عجایب آبی برتر جهان قرار داده است. شخصیت‌های معروفی چون روسای سابق آمریکا، بیل کلینتون ، جورج بوش (بزرگ) و بیل گیتس از این رودخانه دیدن کرده‌اند.

-5 کوهستان زرد ، یک پارک ملی عالی

در شرق چین، نزدیک به شهر شانگهای و هانگ‌ژو، منطقه‌ی خوش‌منظره‌ی کوهستان زرد با پنج جذبه‌‌ی حیرت‌آوری که دارد مسافران را به سوی خود جلب می‌کند. طلوع خورشید، دنیایی از ابر، صخره‌هایی با اشکال عجیب و غریب، درختان کاج پر پیچ و تاب و چشمه‌های آب گرم همان پنج جذبه هستند.
کوه‌های زرد معروف‌ترین قله‌های چین هستند و در واقع یکی از سه پارک ملی خوب این کشور می‌باشند. (پارک جنگلی ملی ژانگ ژیاژی و پارک جنگلی ملی ژیوژایگو ، دو پارک دیگر هستند). پارک ملی کوهستان زرد در مقایسه با دو پارک ملی دیگر دارای دسترسی آسان‌تری بوده و طبیعاً محبوب‌تر و شلوغ‌تر نیز می‌باشد.

-6 پانداهای غول‌پیکر (وطن آن‌ها چنگدو است)

این پانداهای بامزه نه‌تنها مورد عشق و علاقه‌ی چینی‌ها هستند، بلکه بسیاری از خارجی‌ها هم آن‌ها را دوست دارند، چه رسد به بچه‌ها. هرچند در چین و کشورهای دیگر باغ وحش‌های زیادی هستند که می‌توان پانداهای غول پیکر را در آن‌ها تماشا کرد اما بهترین مکان برای دیدن آن‌ها شهر چنگدو است که وطن این پانداها محسوب می‌شود.

-7 کاخ پوتالا در لاسا ، سمبل تبت

کاخ پوتالا درواقع سمبل فلات تبت است. در سال 1994 این مکان به‌عنوان یک مکان میراث فرهنگی جهانی در یونسکو اعلام شد. این مکان گنجینه‌‌ای از مواد و وسایلی از تاریخ، مذهب، فرهنگ و هنر تبتی می‌باشد. این کاخ بیش‌تر به‌خاطر مجسمه‌های قیمتی، دیوارنماها، کتاب‌های آسمانی، شمایل‌های بودا، عتیقه‌جات و جواهرات مذهبی است که در آن جای گرفته است.

-8 باند شانگهای معماری بین‌المللی

باند یکی از معروف‌ترین سمبل‌های معماری شهر شانگهای است که جهان را با ساختمان‌های اروپایی مستعمره‌‌اش و آسمان‌خراش‌های آن سوی هوآنگپو به نمایش می‌گذارد و یکی از قدیمی‌ترین ایالات تجاری جهان را در خود جای می‌دهد.
باند در اواخر قرن هجدهم و اوایل قرن نوزدهم مرفه‌ترین منطقه‌ی شانگهای بود. زمانی که در سال 1846 اولین کمپانی انگلیسی دفتری در باند دایر کرد، این منطقه به تجسم و نمونه‌ی ظرافت و زیبایی تبدیل شد.

9-بندر ویکتوریا اینجا هنگ‌کنگ است

منظره‌ی بالای بندر ویکتوریا از قله‌ی ویکتوریا،شهر هنگ کنگ است، همان‌طور که هنگام بالا رفتن از دیوار بزرگ چین، نمای چین به چشم می‌آید. این بندر از فراز ساختمان‌ها بلند شهر هنگ‌کنگ، نمای زیبا و مجسمه‌وارانه‌ای از موفقیت و رفاه به بیننده القا می‌کند.
قله‌ی ویکتوریا برای داشتن یک نمای از بالا روی شهر هنگ‌کنگ است. هم شب و هم روز منظره‌هایی که از این قله دیده می‌شوند، ارزش عکاسی کردن دارد. ساختمان‌های بلند اطراف بندر شلوغ ویکتوریا را ببینید که به سمت سرزمین اصلی چین کشیده شده است. شب‌هنگام که سمفونی چراغ‌های آن‌همه ساختمان به هم به رقص در می‌آیند، منظره‌ی آن بسیار چشم‌نواز است.

-10 دریاچه‌ی غربی هانگژو بهشتی روی زمین

هانگژو به‌دلیل چشم‌اندازی که به زیبایی آرایش یافته است، به «بهشت روی زمین» چین معروف است. دریاچه‌ی غربی به‌دلیل عشق چینی‌ها به پارک‌های باغ مانند برای تفریح و سرگرمی، ساخته شد. این دریاچه یک مکان آسایش و آرامش است که شهرنشینی در افق شمال شرقی رنگ می بازد و در سه سمت دیگر، کوه‌های دور و نزدیک آن را در بر می‌گیرند. یک بتکده‌ی تصادفی و پل کمانی شکلی به سبک چینی به اتمسفر گردشگاه‌های سه‌ردیفی، جزایر سبزپوش و تپه‌ها اضافه می‌کند