سفری هیجان انگیز به آنتالیا

سفری هیجان انگیز به آنتالیا

یک گالری کوچک از تاریخ و طبیعت در یک مکان می باشد. هر نوع سلیقه گردشگری داشته باشید و در هر سنی تصمیم به سفر بگیرید، تور آنتالیا گزینه مناسبی برای شما می باشد.
تصمیم بگیرید که می خواهید سفر خود را از طبیعت و سواحل زیبای آنتالیا شروع کنید و یا می خواهید سری به تاریخ و فرهنگ آنتالیا بزنید.
با ما همراه باشید تا جاذبه های گردشگری آنتالیا را معرفی کنیم

-1 تله کابین آنتالیا

سفری هیجان انگیز بر فراز شهر آنتالیا با استفاده از تله کابین داشته باشید. با تله کابین از ساحل دریا به آسمان بروید و یک منظره شگفت انگیز و چشم انداز بی نظیر از کوه های توروس تا ساحل آبی مدیترانه را زیر پای خود ببینید

-2کوه توروس در آنتالیا


اگر از ارتفاع زیاد هراسی ندارید اگر دیوانه وار دنبال هیجان هستیدسکی و پاراگلایدر منتظر شماست
می توانید در زمستان از ارتفاعات پوشیده از برف کوه توروس اسکی کنید و لذت ببرید و یا از پاراگلایدر استفاده کنید

-3درختان پالم در جنگل های آنتالیا

برجسته ترین ویژگی آنتالیا، درختان انبوه پالم است که با خنکای سایه خودشان شما را در طول مسیر ساحل همراهی می کنند. درختانِ ویژه مناطق مدیترانه ای که در گرمای تابستان هوای معتدل خنک و در سرمای زمستان هوای بارانی دارند. با این آب و هوا همیشه احساس می کنید در خانه ای گرم هستید.
امکان ندارد که از سفر به آنتالیا خسته شوید. چه انفرادی سفر کنید و چه با خانواده و یا حتی با دوستانتان؛ بهترین لحظات تفریح و فراغت خود را در آنتالیا خواهید داشت.
حال بعد از اینکه انرژی کافی را از طبیعت دریافت کردید، به تاریخی که در این منطقه نهفته است سری بزنید

-4 خرابه های پاسه لیس در آنتالیا


از خرابه های پاسه لیس(Phaselis) و ساحل زیبایش دیدن کنید. پاسه لیس یک نقطه تجاری مهم در زمان اسکندر مقدونی بود. این نکته را از خرابه های به جا مانده در این منطقه می توان فهمید.

-5شهر باستانی لیکیا

در ادامه از شهر باستانی لیکیا(Lycian) در دامنه های شهر کِمِر(Kemer)، که هم از طریق جاده و هم از طریق آب قابل دسترسی است، دیدن کنید. فرصت پیاده روی در مسیر کوچه ها و خیابان که در آن آمفی تئاتر ها و خانه های قدیمی زیبا وجود دارد را از دست ندهید.

-6 کلیسای سنت نیکولاس

سه ساعت بعد از مرکز شهر آنتالیا، در شهر دیمره، با جاذبه دیگری روبه رو خواهید شد؛ بقایای کلیسای سنت نیکلاس یادگار امپراطوری بیزانس در قرون پنجم تا دوازدهم میلادی بوده و اسقف اعظم ارتدکس شرق در قرن چهارم در آن تدفین شده است، همان بابا نوئل معروف!!!!
اسقف اعظم به کمک به فقرا مخصوصا کودکان بسیار علاقه داشت به بابانوئل معروف شد و امروزه او را بابانوئل می‌نامند.

-7خرابه های لیکیایی میرا (Myra)

هیجان انگیزترین قسمت در این منطقه، تئاتر باستانی میرا است که گنجایش ۱۳۰۰ نفر را دارد. گور دخمه های لیکیایی با همه اسراری که دردل خود نهفته است در لا به لای صخره ها خودنمایی میکند، هرچند که ورود به آنها ممنوع است

8کالجی(Kaleiçi) یک گالری، یک شهر:

شهر کالجی در دل آنتالیا از قدیمی ترین مناطق ترکیه است که شما با قدم زدن در کوچه پس کوچه های سنگفرش شده آن در واقع در یک گالری کوچک از هنر ها و آثار تاریخی – کلاسیک و مدرن، قدم می زنید. در این منطقه شما با دو دروازه که یکی دروازه قدیمی آنتالیا و دیگری دروازه قدیمی هادریان (Hadrian Gate) است که توسط هادریانوس رومی ساخته شده است، روبرو می شوید. از دیگر آثار و جاذبه های موجود در این منطقه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-9 یولی مناره

مناره یولی (Yivli Minare) مناره مسجد قدیمی که ۱۲۵ فوت ارتفاع دارد که به بازار منتهی می شود

-10 بندرگاه یات لیمانی

.

بندرگاه یات لیمانی (Yat Limanı) یک بندرگاه با منظره بسیار زیبا که در دوران رومیان در نزدیکی مسجد (İskele) ساخته شده است

-11 مسجد مناره شکسته

مسجد مناره های شکسته (Kesik Minare) یک معبد رومی قدیمی که بعدها به کلیسا و در نهایت به مسجد تبدیل شد.

12 -برج هیدیرلیک


برج هیدیرلیک(Hıdırlık Kulesi) یک برج بر روی لبه دیوار شهر با مناظر دیدنی ساحلی و تفرجگاهی است

-13خانه آتاتورک


خانه آتاتورک اولین رئیس جمهور ترکیه در کنار پارک کارا اوقلو (Karaalioglu) قرار دارد

-14 آسپندوس

اگر به اُپرا علاقه دارید، در ماه های ژوئن تا جولای، به آنتالیا سفر کنید و از تئاتر آسپندوس دیدن کنید. توجه کنید که برای خرید بلیط زمان زیادی برای تصمیم گیری ندارید، زیرا بلیط ها به سرعت به فروش میرسند

-15پیاده روی در آمفی تئاتر ترمسوس