بدون ویزا سفر کنید، قاره ی اقیانوسیه

بدون ویزا سفر کنید، قاره ی اقیانوسیه

اگر تصمیم گرفته اید به یکی از کشورهای دنیا سفر کنید باید بدانید لازم است که حتماً یک گذرنامه دارای اعتبار داشته باشید. بایستی بدانید که گذرنامه تنها مدرک مورد نیاز برای سفرهای خارجی نیست و شما برای رفتن به بسیاری از کشورها ویزا یا روادید نیز احتیاج خواهید داشت.حال در این مابین بعضی کشورها بسته به روابط سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و ... قراردادهایی را با هم تنظیم میکنند که این امکان را فراهم می آود که ساکنان آن کشورها بتوانند بدون نیاز به ویزا به کشور مقابل سفر کنند و این امر به معنای این است که دارندگان گذرنامه ی معتبر در هر کشوری میتوانند بدون داشتن ویزا به کشور دیگری وارد شده و مدتی در آن کشور اقامت داشته باشند.

این مهم شامل کشور ایران هم می باشد که افراد دارای گذرنامه ی صادر شده میتوانند بدون ویزا به کشورهای مختلف سفر کنند. پس اگر شما فردی هستید که گذزنامه ای با حداقل اعتبار ۷ ماهه دارید میتوانید به خواندن این مطلب به راحتی و بدون نیاز به ویزا در سراسر دنیا سفر کنید.

در این مقاله سعی داریم شما را با این کشورها در قاره ی اقیانوسیه آشنا کنیم تا براحتی بتوانید انتخابی از روی آگاهی داشته باشید.

اقیانوسیه

این قاره هم به عنوان کوچکترین قاره ی جهان مقاصدی را جهت گردشگری بدون ویزا برای گردشگران دارا می باشد. اقیانوسیه متشکل از گروه‌های گوناگونی از جزیره‌های اقیانوس آرام است  که مطمئناً گزینه های خوبی برای سفر خواهد داشت.

 

1- پالائو

کشوری جزیره ای در اقیانوس آرام در قاره ی اقیانوسیه بنام جمهوری پالائو واقع در 800 کیلومتری فیلیپین که بخشی از جزایر میکرونزی بحساب می آید. پایتخت این کشور شهر نگرولمود در ایالت ملکئوک است. گردشگری، ماهیگیری و کشاورزی از فعالیت‌های عمده اقتصادی در پالائو هستند. آب‌های گرمسیری این کشور سبب شده طبیعت زیر دریای آن زیبا و متنوع باشد و به همین دلیل برای غواصان جاذبه گردشگری دارد. آب‌ و هوای پالائو در تمامی سال گرمسیری است و میانگین دمای آن ۲۸ درجه سانتیگراد است، زبان‌ های رسمی این کشور انگلیسی و پالائویی هستند و واحد پول آن دلار آمریکا است.

موزه ملی، جزیره های صخره ای و سنگی در وسط آب های شفاف، دریاچه ی ماهی های ژله ای و آکواریوم پالائو از متفاوت ترین جاذبه هایی هستند که در این کشور وجود دارد.