بدون ویزا سفر کنید، قاره ی آفریقا

بدون ویزا سفر کنید، قاره ی آفریقا

اگر تصمیم گرفته اید به یکی از کشورهای دنیا سفر کنید باید بدانید لازم است که حتماً یک گذرنامه دارای اعتبار داشته باشید. بایستی بدانید که گذرنامه تنها مدرک مورد نیاز برای سفرهای خارجی نیست و شما برای رفتن به بسیاری از کشورها ویزا یا روادید نیز احتیاج خواهید داشت.حال در این مابین بعضی کشورها بسته به روابط سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و ... قراردادهایی را با هم تنظیم میکنند که این امکان را فراهم می آود که ساکنان آن کشورها بتوانند بدون نیاز به ویزا به کشور مقابل سفر کنند و این امر به معنای این است که دارندگان گذرنامه ی معتبر در هر کشوری میتوانند بدون داشتن ویزا به کشور دیگری وارد شده و مدتی در آن کشور اقامت داشته باشند.

این مهم شامل کشور ایران هم می باشد که افراد دارای گذرنامه ی صادر شده میتوانند بدون ویزا به کشورهای مختلف سفر کنند. پس اگر شما فردی هستید که گذزنامه ای با حداقل اعتبار ۷ ماهه دارید میتوانید به خواندن این مطلب به راحتی و بدون نیاز به ویزا در سراسر دنیا سفر کنید.

در این مقاله سعی داریم شما را با این کشورها در قاره ی آفریقا آشنا کنیم تا براحتی بتوانید انتخابی از روی آگاهی داشته باشید.

قاره ی آفریقا

با شنیدن اسم آفریقا شاید تصویری از بیابان های خشک، فقر و کمبود امکانات در ذهنتان تداعی شود اما جالب است بدانید این قاره به دلیل داشتن حیات وحشی متفاوت و مناظر طبیعی بکر و بی نظیر خود هر ساله تعداد زیادی توریست و گردشگر را از سراسر دنیا به خود جذب میکند. شایان ذکر است که شما گردشگر محترم در این قاره هم میتوانید بدون ویزا سفر داشته باشید و از جاذبه های بی نظیرش لذت ببرید.

اگر قصد سفر به قاره ی آفریقا را دارید میتوانید به یکی از کشورهای زیر بدون ویزا سفر کنید :

 

۱- جمهوری دموکراتیک کنگو

کشور کنگو دموکراتیک یا جمهوری دموکراتیک کنگو یازدهمین کشور بزرگ در دنیا و در آفریقا دومین کشور بزرگ می باشد. پایتخت این کشور شهر کینشازا است. کنگو دموکراتیک نوزدهمین کشور پرجمعیت جهان، و چهارمین کشور پرجمعیت در آفریقا و همچنین به عنوان پرجمعیت‌ترین کشوری که زبان رسمی آن فرانسوی است شناخته شده است. این کشور از سمت شمالی با آفریقای مرکزی و سودان جنوبی، از سمت جنوبی با زامبیا و آنگولا، از سمت غربی با جمهوری  کنگو و از سمت شرقی با رواندا، بروندی، تانزانیا و اوگاندا هم مرز است. واحد پول این کشور نیز فرانک کنگو می باشد.

جاذبه هایی همچون دریاچه ی کیوو، کوه آتشفشانی نیراگونگو با بزرگترین گودال گدازه دنیا در کنار پارک های ملی ویرونگا و مایکو و آبشارهای بویوما از نام هایی است که میتوان به عنوان بهترین های این کشور معرفی کرد. در جمهوری دموکراتیک کنگو می توانید حیات وحش را از به صورت ملموس حس کنید و از آن لذت ببرید.

این کشور را  با جمهوری کنگو اشتباه نگیرید.

 

 

۲-سیشل

سیشل، جزیره رویاها در جنوب شرقی قاره ی آفریقا

جمهوری سیشل مجمع الجزایری واقع در اقیانوس هند، پایتخت آن شهر ویکتوریا بزرگترین جزیره ی این مجمع الجزایر است. این جزایر در شمال خاوری ماداگاسکار قرار گرفته اند. سیشل کوچک ترین منطقه و یکی از کم جمعیت ترین کشورهای آفریقا می باشد. در این مجمع الجزایر ۱۱۵ جزیره ی کوچک و بزرگ موجود است که بعضی از این جزایر مرجانی و برخی نیز گرانیتی هستند و به دلیل سواحل دیدنی و آب های بسیار زلال این سرزمین را به  بهشت آفریقا شهرت داده است.

لذت بردن در هتل های لوکس درکنار امکانات تفریحی پر هیجان مثل غواصی، قایق رانی در آب های کریستالی و شفاف اقیانوس هند، جزیره آلدابرا دومین جزیره ی مرجانی بزرگ دنیا که نامش در لیست میراث جهانی یونسکو خودنمایی میکند، ساحل های بی نظیر با شن های سفید، جانوران و گیاهان نادر و جالب ارمغان سفر به سیشل می باشد.

شایان ذکر است بدانید جزایر سیشل آب و هوای استوایی دارد و در تمام طول سال گرم بوده، به همین علت هم مقصد مناسبی برای مسافرت در تمام ماه های سال است.